6 hodnocení

Nutrivi Synbio Complex 11

Nutrivi Synbio Complex 11 - zdraví střev je klíčové pro zdraví celého organismu

Směs 9 kmenů prospěšných střevních bakterií

1 100 Kč 909,09 Kč bez DPH
8072b8c8b1f4306c2fb2b2fd686b4c983900543f orig
Novinka

SYNBIO COMPLEX 11 je doplněk stravy typu synbiotikum, neboli synergická kombinace probiotik ve formě lyofilizovaných kmenů bakterií s prebiotiky (FOS), s přídavkem hodnotné mikronizované vlákninyz černého rybízu. Zdraví střev pocítí celé Vaše tělo!

 

Správná funkce dobře pročištěných střev s vyváženou, různorodou mikroflórou se neprojevuje pouze v trávící soustavě. 

Čím je Synbio Complex 11 výjimečný?

 • 11 složek pro zdravá střeva a celý organizmus
 • 9 různých kmenů živých střevních bakterií v „uspané” lyofilizované formě
 • až 100 miliard CFU (KTJ – kolonie tvořící jednotka) prospěšných mikroorganizmů v jednom gramu
 • přídavek fruktooligosacharidů (FOS) – prebiotické, snadno dostupné výživy pro bakterie mikrobiomu
 • přídavek mikronizované vlákniny pro skvělý stav střev a lepší funkci trávicí soustavy
 • neutrální chuť poskytuje více možností použití
 • dokonalá vstřebatelnost 

Probiotikum, prebiotikum, synbiotikum – co znamenají tyto pojmy?

Probiotika jsou bakterie prospěšné pro lidský organismus, příznivě ovlivňující jeho zdraví. Působení probiotik podporují prebiotika, přičemž kombinace probiotik a prebiotik v jednom přípravku se nazývá „synbiotikum“. 

Pravidelné doplňování Synbio Complex 11 Vám poskytne důležitou podporu při celostní péči o střeva a celý organizmus. Pokud Vás trápí poruchy trávení, zažíváte chronický nebo zvýšený stres, pociťujete přetrvávající vyčerpání, pozorujete opakující se kožní problémy, mohou to být signály, že Vaše střeva potřebují podporu.

 

9 +1+1=11 složek v synergii pro zdraví

Synbiotický komplex od Nutrivi je dokonale sladěná směs 9 lyofilizovaných kmenů prospěšných střevních bakterií podaných spolu s fruktooligosacharidy (FOS), neboli zdrojem snadno dostupné potravy pro bakterie. Jedenáctým prvkem v této receptuře je mikronizovaná vláknina z černého rybízu.

Lyofilizace živých bakteriálních kultur je skvělý způsob, jak dodat probiotika do střev. Uspané bakterie se budí pod vlivem vlhkosti a bleskově se dostanou do střev díky tekuté formě přípravku (sáčku, jehož obsah se smíchá s vodou).

Až 100 miliard jednotek připravených k akci v jednom gramu!

Lyofilizovaná směs více kmenů probiotických bakterií v Synbio Complex 11 v jednom gramu přípravku poskytuje střevnímu mikrobiomu 100 miliard CFU (KTJ – kolonii tvořící jednotka) prospěšných mikroorganismů.

Fruktooligosacharidy jako přirozená výživa stimulují růst probiotických bakterií a zvyšují schopnost bakterií kolonizovat střeva.

Přírodě blízká receptura s více kmeny

Receptura s více kmeny a vysoká koncentrace probiotických bakterií má za cíl napodobit vlastnosti přirozeného mikrobiomu, vzájemně doplnit účinky těchto bakterií a zvýšit prospěšný vliv Synbio Complex 11 nejen na stav střev a trávicí soustavy, ale také optimální zdravotní stav a pocit pohody.

Co neobsahuje Synbio Complex 11?

 • plniva
 • konzervační látky
 • barviva
 • zbytečné přídatné látky
 • potahové látky

 

Při sestavování doplňku stravy Synbio Complex 11 jsme použili pouze tělu prospěšné bakterie, které mají zdokumentovaný vliv na správné fungování lidského organizmu:

 

Lactobacillus acidophilus LA02

Tento kyselinovzdorný kmen podporuje trávicí systém, podporuje tvorbu střevní bariéry, produkuje antibakteriální látky, soutěží s patogeny o živiny a snižuje pH prostředí, udržuje nepropustnost sliznice trávicího traktu.

Lactobacillus paracasei LPC00

Tyto bakterie mají schopnost štěpit laktózu, jakož i vytvářet množství enzymů, které zlepšují vstřebávání mikroživin, působí proti nepříznivým bakteriím jako např.: Helicobacter pylori, Salmonella enterica, Campylobacter jejuni, a navíc zmírňují nepříznivý vliv Candida albicans a Listeria monocytogenes, snižují počet bakterií přítomných v ústní dutině, které způsobují zubní kaz. Modulují fungování imunitního systému, což vede ke snížení intenzity alergických stavů.

Bifidobacterium longum BL03

Významně ovlivňují snižování pH ve střevech, čímž pomáhají zpomalit růst patogenních bakterií. Tento kmen také pomáhá zlepšit vstřebávání železa, zinku, vápníku a hořčíku; používá se k podpoře léčby syndromu dráždivého tračníku, infekčního průjmu nebo funkční zácpy.

Bifidobacterium breve BR03

Tento druh bakterií zmírňuje příznaky syndromu dráždivého tračníku a intolerance laktózy. Může zlepšit stav pokožky. Vědecké studie naznačují, že tento kmen je zodpovědný za zlepšení hydratace a stavu pokožky u zdravých žen. Výsledky výzkumů také naznačují pozitivní účinek Bifidobacterium breve v případě metabolických poruch a obezity.

Lactobacillus rhamnosus LR06

Tento jedinečný kmen zmírňuje příznaky syndromu dráždivého tračníku, podporuje organizmus při oslabené imunitě, má protizánětlivé vlastnosti a podle nejnovějších vědeckých studií může působit proti obezitě.

Streptococcus thermophilus YO8

Tyto bakterie díky svým vlastnostem zlepšují trávení.

Bifidobacterium bifidum BB01

Kmen Bifidobacterium bifidum BB01 udržuje správné pH střev, díky čemuž se nemohou přemnožit škodlivé mikroorganismy. Doporučuje se při příznacích poruchy funkce trávicí soustavy, může zmírnit příznaky syndromu dráždivého tračníku.

Lactobacillus casei LC03

Tyto bakterie díky svým vlastnostem podporují správnou funkci trávicí soustavy, pomáhají chránit střevní sliznici před přilnutím patogenů a vytvářejí látky s antibakteriálním účinkem.

Lactobacillus plantarum LP09

Kmen Lactobacillus plantarum LP09 stimuluje trávicí soustavu, podporuje hubnutí a pomáhá snižovat hladinu protilátek zodpovědných za alergické reakce.

Mikronizovaná vláknina pro maximální vstřebatelnost

Neodmyslitelnou součástí snahy o zlepšení stavu střev je maximalizace jejich absorpční schopnosti. Aby byl proces příjmu účinných látek, makro a mikroelementů z potravy a doplňků stravy efektivní, je třeba obohatit stravu o co nejkvalitnější vlákninu. Nejenže „uklidí” škodlivé zplodiny metabolismu ze střev, zlepší jejich prokrvení a usnadní trávení, ale vytvoří i ideální podmínky pro kolonie prospěšných bakterií.

Do Synbio Complex 11 jsme přidali vlákninu v inovativní - mikronizované formě. Vláknina získaná z plodů černého rybízu mechanicky, přirozenou cestou bez chemie (drcení probíhá pomocí porcelánových kotoučů), tak dosahuje mimořádně malého průměru částic a zároveň větší aktivní plochu. Mikronizace vlákniny se výrazně promítá do její rozpustnosti a vstřebávání, a tedy i do účinnosti.

 

 BALENÍ

 

Krabička obsahuje 30 sáčků po 5,34 g na 30 dní užívání.

 

DOPORUČENÁ DENNÍ DÁVKA

Obsah 1 sáčku - 5,34 g rozpust’te ve vodě, promíchejte, a ihned po přípravě vypijte. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Doplňky stravy nesmí být používány jako náhrada pestré stravy. Doplněk stravy má naprosto přirozenou chuť a vůni. Díky jeho neutralitě jej můžete konzumovat tak, jak Vám vyhovuje: smíšený s vodou, šťávou, koktejlem nebo müsli. Na zdraví!

 

SKLADOVÁNÍ

Skladujte v suchu, při teplotě 15-25°C, mimo dosah malých dětí. Chraňte před vlhkostí a světlem.

 

SLOŽENÍ

mikronizovaná vláknina z cerného rybízu, fruktooligosacharidy (FOS) probiotický komplex – 9 kmenů živých mikroorganismů (Lactobacillus casei subssp. Paracasei, Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum, Bifidobacterium breve, Lactobacillus rhamnosus, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium bifidum, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum)

 

UPOZORNĚNÍ

Výrobek může obsahovat lepek z obilovin.

 

Zpět do obchodu